Nieuws  >  Te veel patiënten hebben recht op verhoogde tegemoetkoming, vindt BVAS

Te veel patiënten hebben recht op verhoogde tegemoetkoming, vindt BVAS

BRUSSEL 20/11 - Een op de vijf Belgen heeft recht op een verhoogde tegemoetkoming in de gezondheidszorg. Te veel, vindt artsensyndicaat BVAS. Vooral bij gepensioneerden moet dat aandeel omlaag, klinkt het. "Tijd om die groep te herbekijken en het statuut toe te kennen aan wie het echt nodig heeft."

In 20 jaar tijd steeg het aantal rechthebbenden op een verhoogde tegemoetkoming van 1,3 miljoen naar ruim 2 miljoen. Dat statuut is bedoeld voor de financieel kwetsbare patiënt, die onder meer een lager tarief krijgt bij de huisarts en meer krijgt terugbetaald voor medicatie en medische ingrepen. 

BVAS wil herbekijken wie recht heeft op die voordelen. "De maatschappelijke kost is niet gering", klinkt het maandag in een persbericht. "Personen met recht op verhoogde tegemoetkoming kosten de gezondheidszorg 3.000 tot 4.000 euro per jaar."

Wilt u de rest van dit artikel lezen?

Registreer gratis om toegang te krijgen tot de volledige inhoud van MediQuality op al uw schermen

Schrijf u gratis in

Om toegang te krijgen tot nationale en internationale medische informatie op al uw schermen.

Om veiligheidsredenen is uw browser niet compatibel met onze site

We raden u aan een van de volgende browsers te gebruiken: