Nieuws  >  Vlaanderen bepaalt voor het eerst subquota voor arts- en tandartsspecialisten

Vlaanderen bepaalt voor het eerst subquota voor arts- en tandartsspecialisten

BRUSSEL 22/03 - De Vlaamse regering heeft voor het eerst subquota vastgelegd voor het aantal kandidaten voor de opleidingen arts-specialisten en tandarts-specialisten. Het gaat om het aantal kandidaten dat in 2025 aan de opleidingen kan beginnen. Vlaams minister van Welzijn en Volksgezondheid Wouter Beke heeft daarbij het advies van de Vlaamse Planningscommissie gevolgd.

De vorige Vlaamse regering besliste al om een Vlaamse Planningscommissie op te richten die subquota moet opstellen die bepalen hoeveel artsen en tandartsen aan de verdere opleiding voor een bepaalde specialisatie mogen beginnen. 

De bevoegdheid over de contingentering van de gezondheidszorgberoepen werd met de zesde staatshervorming overgeheveld naar de gemeenschappen. Tot nog toe staat een federale planningscommissie in voor het bepalen van de quota over hoeveel artsen en tandartsen aan de opleidingen mogen beginnen.

Wilt u de rest van dit artikel lezen?

Registreer gratis om toegang te krijgen tot de volledige inhoud van MediQuality op al uw schermen

Schrijf u gratis in

Om toegang te krijgen tot nationale en internationale medische informatie op al uw schermen.

Om veiligheidsredenen is uw browser niet compatibel met onze site

We raden u aan een van de volgende browsers te gebruiken: