Burgers die Oekraïners op de vlucht willen helpen, kunnen dat melden bij hun gemeente
BRUSSEL 28/02 - Als grote groepen Oekraïense vluchtelingen naar België komen, kan er een grote operationele nood zijn om hen bij hun aankomst te begeleiden. Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Sammy Mahdi pleit voor een gecoördineerde aanpak om Oekraïners die op de vlucht zijn te begeleiden.
"Dat doen we via het Crisiscentrum en de lokale besturen. Heb je een plek vrij en ben je bereid om mensen uit Oekraïne op te vangen? Meld dit dan zeker bij je gemeente", luidt zijn oproep.
De staatssecretaris heeft alle partners en diensten die een rol kunnen opnemen, samengebracht in een Task Force "Bescherming en Opvang Oekraïners". Deze Task Force tekende in samenspraak met het Nationaal Crisiscentrum en de gouverneurs van ons land de structuur uit om vluchtende Oekraïners te ontvangen.
Wilt u de rest van dit artikel lezen?
Registreer gratis om toegang te krijgen tot de volledige inhoud van MediQuality op al uw schermen