Nieuws  >  PVDA klaagt het gebrek aan huisartsen in Vilvoorde en Anderlecht

PVDA klaagt het gebrek aan huisartsen in Vilvoorde en Anderlecht

BRUSSEL 29/08 - De PVDA heeft zaterdagvoormiddag in Vilvoorde en Anderlecht actie gevoerd om het tekort aan huisartsen aan te klagen.

(c) PTB/PVDA
(c) PTB/PVDA

 Met een ploeg 'Sherlocks' gingen partijleden op zoek naar huisartsen in beide gemeenten. "Zowel in Anderlecht als Vilvoorde, maar eigenlijk in zowat heel België, zijn er nu al huisartsen tekort, en dat tekort zal alleen maar toenemen", zegt Sofie Merckx, PVDA-fractieleider in de Kamer.

"We roepen dan ook op om meer studenten toe te laten tot de studies geneeskunde." "Vilvoorde en Anderlecht zijn typische voorbeelden huisartsenarme gemeenten", zegt Sofie Merckx. "In Vilvoorde zouden er volgens de geldende normen 40 huisartsen moeten zijn, maar er zijn er slechts 21. En de komende jaren gaan er nog zes op pensioen. Maar dit probleem stelt zich overal, in drie op de vier gemeenten in Vlaanderen en één op de twee gemeenten in Wallonië zijn er nu al huisartsen te weinig."

Wilt u de rest van dit artikel lezen?

Registreer gratis om toegang te krijgen tot de volledige inhoud van MediQuality op al uw schermen

Schrijf u gratis in

Om toegang te krijgen tot nationale en internationale medische informatie op al uw schermen.

Om veiligheidsredenen is uw browser niet compatibel met onze site

We raden u aan een van de volgende browsers te gebruiken: