Dossiers  >   Covid-19  >  COVID-19: Europa wordt regio met hoogste aantal besmettingen

COVID-19: Europa wordt regio met hoogste aantal besmettingen

PARIJS 05/11 - Europa is woensdag de regio met het hoogste aantal geregistreerde coronagevallen van de wereld geworden sinds de pandemie in december in China begon, zo blijkt donderdag uit een telling van het Franse persbureau AFP op basis van cijfers van de gezondheidsautoriteiten.

Met een totaal van 11,6 miljoen vastgestelde gevallen, waarvan ruim 293.000 overlijdens, steken de 52 landen van de regio het aantal besmettingen in Latijns-Amerika en de Caraïben voorbij (11,4 miljoen gevallen, bijna 407.000 doden).

Europa is de jongste weken weer het epicentrum van de pandemie geworden, nadat de regio dat al in maart-april was geweest. De pandemie ging in de zomer wat liggen in de regio.

Sinds begin oktober heeft Europa wereldwijd gezien het hoogste aantal nieuwe besmettingen per dag. Vorige week werden er dagelijks 277.000 nieuwe gevallen opgetekend, meer dan de helft van het totaal in de wereld (gemiddeld 517.000 per dag).

En de pandemie blijft versnellen. Het aantal gevallen dat vorige week in Europa werd ontdekt, ligt 20 procent hoger dan de week ervoor. Bij de overlijdens gaat het nog sneller, met bijna 50 procent bijkomende nieuwe overlijdens (21.500 vorige week, 14.403 de week daarvoor).

Frankrijk (gemiddeld 44.000 dagelijkse gevallen, +11 pct ten opzichte van de week ervoor), Italië (28.600, +43 pct), Groot-Brittannië (22.400, +2 pct), Spanje (21.100, +13 pct) en Polen (20.000, +46 pct) zijn de Europese landen die de zeven voorbije dagen het hoogste aantal nieuwe gevallen registreerden.

 

PLS • Belga

Om veiligheidsredenen is uw browser niet compatibel met onze site

We raden u aan een van de volgende browsers te gebruiken: