Dossiers  >   Oogziekten  >  Gelijktijdige chirurgie voor glaucoom en cataract is even effectief als twee aparte operaties

Gelijktijdige chirurgie voor glaucoom en cataract is even effectief als twee aparte operaties

Een operatie met gelijktijdige behandeling van glaucoom en cataract is niet minder effectief bij de behandeling van glaucoom, volgens de resultaten van een retrospectieve studie die in postervorm is gepresenteerd op het jaarlijkse congres van de American Academy of Ophthalmology in Chicago.

Elisabeth Ciociola et coll. (Boston, Verenigde Staten) hebben de gegevens doorgenomen van 153 354 ogen uit het IRIS-register (Intelligent Research in Sight), een nationale gegevensbank van patiënten die wordt bijgehouden door de American Academy of Ophthalmology. 117 697 ogen waren behandeld met enkel chirurgie voor glaucoom (trabeculectomie of een drainage-implantaat). Bij 35 657 ogen was terzelfder tijd een faco-emulsificatie uitgevoerd voor behandeling van cataract. Alsmaar vaker worden die twee operaties tegelijkertijd uitgevoerd, maar het was nog niet bewezen of de resultaten dan even goed zijn.

Wilt u de rest van dit artikel lezen?

Registreer gratis om toegang te krijgen tot de volledige inhoud van MediQuality op al uw schermen

Om veiligheidsredenen is uw browser niet compatibel met onze site

We raden u aan een van de volgende browsers te gebruiken: